Kino "Kopernik"

Strona główna Kultura Kino "Kopernik"

Kino "Kopernik" w Paczkowie łączy w sobie urok kameralnych sal kinowych z aktualnym repertuarem filmowym. 

Historia paczkowskiego kina sięga 1936 roku, kiedy to przy ulicy Piastowskiej (wówczas Gartenstrasse) zostało otwarte Kino "Deli". Po wojnie obiekt przemianowano na Kino "Kopernik" i ta nazwa obowiązuje do dziś.

Do września 1990 r. Kino "Kopernik" podlegało Okręgowej Instytucji Rozpowszechniania Filmów. Z chwilą likwidacji tej instytucji "Kopernik" został przekazany Ośrodkowi Kultury i Rekreacji w Paczkowie.

Kino posiada:

  • 333 miejsca na widowni,
  • aparaturę projekcyjną 35 mm,
  • dźwięk - Dolby Stereo Surround.

Propozycje repertuarowe kina starają się zaspokoić potrzeby środowiska i kinomanów. Filmy najnowsze - premierowe, w miarę możliwości wyświetlane są na bieżąco - wyraźnie nie ustępują projekcjom w dużych miastach.
Oprócz seansów popołudniowych organizowane są seanse zbiorowe dla dzieci przedszkolnych, szkół podstawowych, młodzieży szkół średnich w godzinach porannych. Kino "Kopernik" jest również miejscem organizacji wystaw, imprez dla dzieci, kabaretów, niewielkich koncertów, recitali czy wykładów.

Od 2004 roku Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie organizuje jesienią Paczkowski Festiwal Filmowy. Pierwsze cztery edycje poświęcone były przede wszystkim kinematografii naszych południowych sąsiadów, Czechów - Festiwal zawierał wówczas w swej nazwie podtytuł "Spotkanie z kinem czeskim".
W 2009 roku podczas Festiwalu zaprezentowane zostały filmy z różnych krajów - impreza została przemianowana na "Filmową Panoramę Świata".
O szczegółach na temat Festiwalu poczytać można na stronie internetowej www.paczkow.eu.

Kino "Kopernik"
ul. Piastowska 3
48-370 Paczków
tel.
(77) 431 63 63
www.paczkow.eu


Otwórz