Ulgi dla Inwestorów

Strona główna Dla Inwestorów Ulgi dla Inwestorów

Władze samorządowe Gminy Paczków dokładają wszelkich starań, aby stworzyć przyjazny klimat dla biznesu.

Licząca 76,69 km2 i niespełna 14 tys. mieszkańców Gmina Paczków jest jedną z mniejszych gmin Opolszczyzny. Dominującą cechą regionu jest jego rolniczo-przemysłowy charakter, jednak teren ten przejawia również liczne aspekty rekreacyjno-turystyczne. O szczegółach aktualnej gminnej oferty inwestycyjnej poczytać można w dziale OFERTA INWESTYCYJNA.

Inwestorzy, którzy zdecydują się podjąć działalność gospodarczą na naszym terenie, mogą liczyć ze strony samorządu na szeroko pojęte wsparcie i pomoc merytoryczną w zakresie udzielania pełnej informacji o:

  • dostępnych terenach inwestycyjnych, działkach budowlanych itp.,
  • oferowanych ulgach preferencyjnych dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy (np. zwolnieniach z podatku od nieruchomości),
  • możliwościach rozwoju biznesu na naszym terenie,
  • możliwym wsparciu prężnie działającego i doświadczonego Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie, realizującego programy pomocowe dla przedsiębiorców,
  • organizacji robót publicznych i interwencyjnych (wymagane dokumenty, sposób załatwienia formalności).
Zwolnienia z podatku dla przedsiębiorców

26 października 2010 r. Rada Miejska w Paczkowie podjęła uchwałę promującą powstawanie nowych miejsc pracy na terenie Gminy Paczków. W myśl wspomnianej uchwały przedsiębiorca, który utworzy nowe miejsca pracy, będzie mógł skorzystać ze zwolnień w podatku od nieruchomości na okres od roku do pięciu lat (w zależności od liczby utworzonych miejsc pracy).
Szczegółowa treść uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości stanowiących pomoc de minimis oraz niezbędne dokumenty znajdują się poniżej:

Przedsiębiorca może też liczyć na pomoc i wskazówki ze strony pracowników Urzędu Miejskiego w Paczkowie w zakresie dopłenienia wszelkich niezbędnych formalności. Paczkowski samorząd oferuje także:

  • wsparcie w poszukiwaniu adresów firm, dostawców szerokiej gamy produktów, potencjalnych partnerów do współpracy;
  • doradztwo w zakresie kontaktów z lokalnymi przedsiębiorcami,
  • rekomendację sprawdzonych firm wraz z danymi teleadresowymi,
  • wsparcie promocyjne (szeroka gama kanałów informacyjnych rozpowszechniających biznesowe przedsięwzięcia wśród mieszkańców gminy i okolic),
  • wsparcie w zakresie rejestracji działalności gospodarczej (udostępnianie formularzy niezbędnych do zarejestrowania i prowadzenia działalności gospodarczej, pomoc w ich wypełnieniu)
Kontakt w sprawie inwestycji:

Urząd Miejski w Paczkowie (ul. Rynek 1) - parter, pokój nr 5a
Kontakt e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, Ĺźeby go zobaczyć.  
tel. (77) 431 67 91 wew. 150 lub 151

OtwĂłrz